Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. 728 102 262

Harmonogram kursów

/Harmonogram kursów
Harmonogram kursów2019-02-08T12:06:50+00:00

Harmonogram kursów

Blended Learningowe zajęcia:

Blended learning to zjawisko dosyć młode wśród treningów w Polsce. Mimo tego prężnie się rozwija. W związku z tym, mamy przyjemność przedstawić Państwu unikalny w skali kraju kurs, jakim jest blended learningowy trening pamięci i koncentracji uwagi. Nasze zajęcia stanowią połączenie treningu stacjonarnego, w którym trener dba o prawidłową prace dziecka oraz ćwiczeń na platformie e-learningowej SPW – „Delfin”, którą SPW stworzyło w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

SPW od wielu lat kładła nacisk na informatyzację zajęć, stąd też jesteśmy jedyną Szkołą w Polsce oferującą zajęcia tego typu. Kurs jest oparty o program nauczania, na który SPW otrzymała akredytację Kuratorium Oświaty. W kursie wykorzystujemy nowoczesne technologie wspomagające naukę, co doceniane jest przez Unię Europejską, Kuratorium Oświaty, a także pedagogów, którzy dostrzegają potrzebę rozwoju procesu nauczania właśnie w tym kierunku.

Zabawa z pamięcią – kurs dla dzieci od 6 – 10 roku życia

Podczas zajęć dzieci poznają techniki zapamiętywania, ćwiczą wyobraźnię, koncentrację i uczą się, jak ją wykorzystywać w szkole. Uczymy dzieci dobrych nawyków, które mają ogromne znaczenie dla skutecznego zapamiętywania. Dzieci na początku edukacji mają szansę poznać sposoby uczenia się, dzięki którym kolejne lata edukacji są dla nich zdecydowanie łatwiejsze, obfitują w więcej zwycięstw i pozwalają uniknąć porażek. Jak wskazuje tytuł kursu – dbamy o dobrą atmosferę a zadania mają formę zabawy. Jednak zabawy, która przynosi wiele pożytku.

Jak sie uczyć – kurs dla dzieci od IV – VIII klasy szkoły podstawowej

Podczas zajęć Uczestnicy: – poznają 3 techniki pamięciowe – nauczą się wykorzystywać swój potencjał do uczenia się – poznają sposoby kreatywnej nauki i zapamiętywania większej partii materiału – wyćwiczą w praktyce metody szybkiego i efektywnego zapamiętywania – poprawią swoją koncentracje uwagi – poznają techniki szybkiego czytania

Kursy dla dorosłych i osób starszych:

Program Szkoły Pamięci SPW kładzie nacisk na wykształcenie umiejętności (prawidłowych nawyków w procesie przyswajania wiedzy) przydatnych w następnych etapach wszelkich pamięciowych zmagań uczestników naszych kursów. Nie prowadzimy wykladów i lekcji i nie przekazujemy wiedzy na temat rozwoju pamięci. Ważniejsze na zajęciach jest wyćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi. Nasz trening można porównać z treningiem sportowym, gdzie kładziemy największy nacisk na ćwiczenia i osiąganie coraz to lepszych wyników.

Program kursu między innymi obejmuje takie zagadnienia jak:

1. Czym jest pamięć?

2. Trening pamięci krótkotrwałej

3. Trening pamięci długotrwałej

4. Koncentracja uwagi

5. Pobudzenie kreatywności

6. Mnemotechniki

7. Metoda Łańcuszkowa

8. Metoda Lokalizacji

9. Metoda Symboli

10. Zapamiętywanie liczb, ułamków, wzorów

11. Zapamiętywanie dat i wydarzeń

12. Zapamiętywanie liter

13. Zapamiętywanie kolorów

14. Zapamiętywanie twarzy

15. Zapamiętywanie słówek z j. obcych

16. Zapamiętywanie tekstów

17. Zapamiętywanie innych informacji

18. Elementy szybkiego czytania dla starszych

Zajęcia, niezależnie od miejscowości, prowadzone są autorską metodą Szkoły Pamięci SPW. Szkolenie ma na celu zapoznanie z możliwościami naszego umysłu, poznaniem odpowiednich mnemotechnik wspomagających zapamiętywanie oraz wyćwiczenie odpowiednich nawyków przydatnych w procesie zapamiętywania.